MS Intune

mějte kontrolu nad svými počítači, tablety a smartphony

 

Co je Windows Intune?

Windows Intune je kombinací cloudové služby pro vzdálenou správu, dohled a dokonalé zabezpečení počítačů se systémem Windows a možnosti kdykoliv přejít na nejnovější verzi operačního systému Windows Enterprise (Vista, Windows 7, Windows 8). Umožňuje firmám také snadné nasazení desktopové virtualizace, tvorbu přehledných inventurizačních sestav používaného hardware i licencí, stejně tak jako uživatelům umožňuje vyžádat si vzdálenou pomoc s jejich počítači v případě vzniklých komplikací.

Intune

Celá služba běží v datových centrech společnosti Microsoft, takže není potřeba vytvářet jakoukoli infrastrukturu pro její fungování. Vše co potřebujete je jen internetové připojení. Celé řešení lze nasadit v řádu jednotek hodin a platí se formou měsíčního paušálu, obdobně jako u telekomunikačních služeb.

Ukázkové video:  K čemu slouží a jak funguje Windows Intune?

 

Jak to celé funguje?

Na počítače, které chcete sledovat pomocí služby Windows Intune nahrajete malý program, který zajistí sběr potřebných informací a jejich synchronizaci s datovým centrem. Zároveň dojde k instalaci bezpečnostního programu, který zajistí ochranu počítače. Pověřený IT pracovník pak může sledovat aktuální stav jednotlivých počítačů a je upozorněn na případné problémy, které vzniknou, například formou e-mailové zprávy. Díky možnosti vzdáleného přístupu pak může odstranit případné potíže nebo zajistit instalaci potřebných aktualizací nebo softwaru.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Testujte Windows Intune 30 dní zdarma – aktivace zde

Zakupte Windows Intune ještě dnes – aktivace zde  

 

Služba Windows Intune může ve vaší firmě pomoci v mnoha oblastech

Služba Windows Intune nabízí tři hlavní výhody, které optimalizují výkon infrastruktury vašich počítačů a dalších koncových zařízení:

1. Umožňuje správu a zabezpečení osobních počítačů a dalších zařízení kdekoliv  

Služba cloudu Windows Intune umožňuje centrální správu a zabezpečení osobních počítačů pomocí webové konzoly, ať už jsou vaši zaměstnanci oddělení IT nebo uživatelé v centrále, na pobočce, či na cestách.

Nahraďte několik různých nástrojů a serverovou infrastrukturu jediným jednoduchým řešením pro správu, zabezpečení a aktualizace osobních počítačů. Se službou cloudu Windows Intune mohou zaměstnanci oddělení IT poskytovat vzdálenou správu a ochranu, a tím zajistit produktivitu IT a koncových uživatelů prakticky odkudkoliv.

Správa aktualizací Můžete centrálně spravovat nasazování aktualizací a balíčků Service Pack od společnosti Microsoft do všech osobních počítačů.

Distribuce software Windows Intune nyní umožňuje vytvořit a nahrát instalační soubory libovolného softwaru do cloud služby (k dispozici máte 20 GB místa, založeného na technologii Azure Storage a další úložiště lze přiobjednat) a následně distribuovat a instalovat na vybrané skupiny spravovaných počítačů. Administrátor může takto vytvořit vlastní „aplikační obchod“, kde si jednotlivé skupiny zaměstnanců mohou vybrat a stáhnout definovaný software.

Distribuce aktualizací třetích stran Pracuje na stejném principu jako distribuce software. Tato technologie vyžaduje umožnění bezdotazové instalace výrobcem SW třetí strany.

Ochrana osobních počítačů před malwarem Můžete chránit osobní počítače před nejnovějšími hrozbami pomocí centralizované ochrany počítačů založené na oceněném modulu Microsoft Malware Protection Engine.

Aplikace bezpečnostních zásad Můžete centrálně spravovat zásady pro aktualizace, bránu firewall a ochranu všech osobních počítačů, dokonce i vzdálených počítačů, které jsou mimo podnikovou síť.

Proaktivní monitorování osobních počítačů Můžete přijímat upozornění na aktualizace a hrozby, abyste mohli proaktivně zjišťovat a řešit problémy s osobními počítači dříve, než budou mít dopad na koncové uživatele a vaši firmu. Nově lze přidat i vybraná koncová mobilní zařízení jako tablety a smartphony.

Poskytování vzdálené pomoci a vynucení vzdálených akcí Využitím vzdálené pomoci můžete řešit problémy s osobními počítači bez ohledu na to, kde se nachází. Tato služba umožňuje kontrolu a nastavení výkonu koncové stanice a vzdáleně spustit například antivirovou kontrolu, restart operačního systému, aplikací a další.

Inventarizace – sledování hardwaru a softwaru Můžete sledovat hardware a software ve firmě a tak efektivně spravovat majetek, licence a soulad s právními předpisy.  Funkce inventarizace a správy softwarových aktiv umožňuje nyní evidovat nejen multilicence (automatické doplnění sestavy z VLSC portálu), nýbrž i OEM, FPP, PKC a licence třetích stran (manuální doplnění do celkové sestavy).

Reportovací systém hardwarových konfigurací  Díky této jedinečné funkci je Windows Intune schopen pro vás připravit souhrn hardwarových konfigurací v jedné přehledné tabulce a jejich následný export ve formě reportu ve formátu HTML či .csv a tím zajistit ještě snadnější správu firemních počítačů.

 

2. Nejlepší možnost práce se systémem Windows

Standardizace prostředí osobních počítačů přináší vyšší komfort zaměstnancům a zjednodušuje správu prostředí. Můžete provést upgrade na systém Windows 7 Enterprise, případně můžete používat předchozí verzi – volba je zcela na vás.

Výhody systému Windows 7 Enterprise Upgradem osobních počítačů na systém Windows 7 Enterprise poskytnete koncovým uživatelům vylepšené intuitivní rozhraní a funkce pokročilého hledání, plus šifrování disku Windows BitLocker pro lepší ochranu citlivých dat.

Klíčové vlastnosti a výhody systému Windows 7 Enterprise

 • zabezpečení BitLocker a Windows BitLocker To Go
 • vylepšený hlavní panel systému Windows
 • funkce hledání a knihovny systému Windows
 • vzdálené řešení potíží se systémem Windows
 • zobrazení dostupných sítí
 • rychlost, spolehlivost a rychlá reakce
 • VDA licence umožňující provoz virtualizovaných desktopových OS ve vašem VDI datacentru
 • automatické právo na budoucí verze operační systému pro vaše počítače

Standardizace se systémem Windows podle vašich představ Můžete standardizovat prostředí osobních počítačů pomocí jediné platformy Windows (Windows 7 Enterprise, Windows Vista nebo i Windows XP) a přitom automaticky získáte právo na budoucí verze systému Windows, takže si nemusíte dělat starosti s nákupem licencí pro upgrade.

 

3. Ideální pro vaši firmu

Služba Windows Intune vám může pomoci dosáhnout velkých výsledků s malou investicí do technologií, minimálními provozními náklady a jednoduchou fakturací.

Ucelené řešení Služba Windows Intune je kompletní řešení od společnosti Microsoft, které zahrnuje správu osobních počítačů, ochranu před malwarem, upgrady Windows a další – to vše v rámci jediného snadného nákupu.

Snadné zprovoznění Služba cloudu Windows Intune nevyžaduje žádné nákladné zprovoznění serveru, takže můžete se správou a ochranou osobních počítačů začít okamžitě.

Nízké provozní náklady a snadná údržba Windows Intune je cloudová služba zajišťovaná společností Microsoft, proto si nemusíte dělat starosti s provozními náklady na servery a software pro správu osobních počítačů.

Vždy v aktuálním stavu S aktivním předplatným budete automaticky získávat všechny nové funkce či aktualizace služby Windows Intune či operačního systému Windows.

Jednoduchá fakturace Řešení Windows Intune nabízí předvídatelný měsíční platební cyklus, který umožňuje firmám flexibilně a přesněji plánovat výdaje na provoz klientské infrastruktury.

Možnost vyzkoušení před zakoupením Službu Windows Intune můžete vyzkoušet zdarma po dobu 30 dní. Služba může být spuštěná společně se stávajícími systémy, abyste ji mohli vyhodnotit, a tak se lépe rozhodnout.

 

Volitelné doplňky úložiště Windows Azure a MDOP  

Dodatečné úložiště pro funkci distribuce software a aktualizací

při tvorbě větších instalačních složek software pro aktualizace a jejich následné instalace je možné využít dodatečné úložiště technologie Windows Azure Storage. Více informací o Windows Azure Storage najdete zde.

Sada nástrojů pro pokročilou správu počítačů Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP): Balíček MDOP obsahuje různé místní pokročilé nástroje správy osobních počítačů, které vylepšují zabezpečení a kontrolu a pomáhají řešit problémy, které neřeší cloudové služby. Více informací o balíčku MDOP najdete zde.

 

Pro koho je služba Windows Intune určena?

Služba Windows Intune je vhodná pro všechny velikosti organizací, od nejmenší až po největší. Hlavní výhodou je rychlost nasazení této služby, za kterou se platí přesně stanovený poplatek na počítač a měsíc. Pro vlastní řešení není nutné budovat serverovou infrastrukturu a tak jsou náklady spojené s touto službou operativního charakteru, nikoliv investičního. U velkých organizací pak může být tato služba využita na omezeném počtu počítačů, podle potřeby.

 

Pro jakou firmu je tedy Windows Intune zajímavým řešením?

 • Provozuje obvykle 5–300 počítačů (tabletů, smartphonů)
 • Může mít určitou vnitropodnikovou IT infrastrukturu, ale její správu a podporu poskytuje hlavně externí IT konzultant
 • Má více nejednotných konfigurací PC, ale nemá dostatečný přehled o tom, co je na počítačích nainstalováno
 • Spolupracuje s větším množstvím mobilních nebo externích pracovníků, kteří nemají plnohodnotný přístup k podnikové síti
 • Potřebuje optimální zabezpečení PC i mimo vlastní podnikovou síť
 • Nevlastní a nepoužívá žádný produkt pro správu PC nebo naopak využívá více produktů, pomocí kterých spravuje svá PC, jejich zabezpečení, instalace a licence.
 • Má mnoho smluvních pracovníků, kteří při práci používají své vlastní počítače.
 • Chce přejít na systém Windows 7, ale její rozpočet jí nedovoluje tento přechod financovat formou jednorázového nákupu multilicence nebo jednorázové obnovy počítačového vybavení.
 • Potřebuje lépe sledovat softwarové vybavení
 • Chce uživatelům poskytnou komfortní podporu v oblasti jejich IT pracovních nástrojů
 • Chce získat přehled o svých hardwarových a softwarových aktivech
 • Plánuje nasadit nebo vylepšit systém evidence přidělení počítačů, tabletů a smartphonů jednotlivým pracovníkům

 

Dokumenty ke stažení

Produktový list Windows Intune                                   >>stáhnout

TOP 10 výhod Windows Intune pro vaší firmu            >>stáhnout


Kontakt

DDSoft spol. s r. o.
V Borku 310
Albrechtice nad Orlicí
517 22
obchod: +420 494 370 040
obchod: +420 603 441 655
servis: +420 603 805 614

Oblíbené odkazy

 

MS Partner

 

 

Eset Silver Partner